Noty o osobach prowadzących zajęcia na kierunku sztuki nowoczesne - Design Now!

Edwin Bażański
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu.  Aktor Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego (1989- 1996) [więcej].

Maciej Bączyk
Mgr, absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.  Zajmuje się muzyką i pracami artystycznymi, w których dźwięk współdziała z innymi mediami [więcej].

Michał Chabielski
Mgr sztuki, absolwent  Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Absolwent Arteterapii na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Zajmuje się Land Artem, rzeźbą, rysunkiem [więcej].

Tomasz Kowaluk-Łukasiewicz

Mgr sztuki, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego [więcej].

Irena Lipińska
Tancerka, performerka, choreografka i fotografka. Warsztat taneczny zdobywała u wielu wybitnych tancerzy i choreografów  w dziedzinie  tańca współczesnego i butō. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu, rezydentka Art Station Foundation - Solo Projekt 2011. Ukończyła kurs choreografii scenicznej i otrzymała dyplom w Artystycznej Alternatywie Art Studio w Krakowie [więcej].

Elżbieta Matynia
Dr hab. Prof. DSW, socjolog. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Międzynarodowym Instytucie Studiów nad Kulturą i Edukacją na Wydziale  Nauk Pedagogicznych DSW oraz Dyrektor Transregional Center for Democratic Studies na New School for Social Research w Nowym Jorku. Zajmuje się socjologią kultury, socjologią  polityki. Główne obszary zainteresowań badawczych: pamięć publiczna, przełomy demokratyczne, Europa Środkowa, Afryka Południowa, przemoc polityczna, płeć kulturowa, sztuka [więcej].

Krzysztof Nowak
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Grafiki – Fotografia i Multimedia), fotograf. Zajmuje się różnymi rodzajami fotografii (wyróżnianymi ze względu na stosowane techniki, rodzaje obiektów fotograficznych a także cele, konteksty i przeznaczenie obrazów fotograficznych) [więcej].

Adriana Prodeus
Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, animatorka kultury, doktorantka w Szkole Nauk Społecznych PAN.  Stypendystka Fulbrighta na Tisch School of the Arts (NYU) w Nowym Jorku. Pisze o sztuce i filmie, zajmuje się  problematyką awangardy w perspektywie interdyscyplinarnej [więcej].

Lotar  Rasiński
Dr hab. prof. DSW,  filozof. Zainteresowania naukowe: współczesna filozofia społeczna, filozofia kultury, teoria języka i dyskursu, krytyka społeczna i metodologia nauk społecznych [więcej].

Maria Reut
Dr hab. prof. DSW, filozof, pedagog.  Zajmuje się m.in. filozofią edukacji, filozofią kultury, estetyką,  filozofią sztuki, zagadnieniami interpretacji, hermeneutyką, koncepcjami narracji (również narracji w sztuce), antropologią współczesności [więcej]

Małgorzata Siemież
Dr nauk humanistycznych, pedagog, biblioterapeuta, adiunkt  w Dolnośląskiej Szkole Wyższej [więcej].

Anita Szprych
Mgr sztuki, doktorantka (studia doktoranckie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Zajmuje się tworzeniem obiektów ceramiki użytkowej oraz obiektów rzeźbiarskich [więcej].

Agnieszka Szymajda
Mgr sztuki, dyplomowana muzykoterapeutka. Absolwentka klasy fletu Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Podyplomowych Studiów Muzykoterapii w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich i przedstawicielka Polski w European Music Therapy Confederation (EMTC) [więcej].

Anna Trzewiczek (Bogdanowicz)
Aktorka, tancerka i tłumaczka. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, a także filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim oraz Wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim [więcej].

Aleksander Wysocki
Mgr sztuki. Aktor, pedagog, trener rozwoju osobistego. Absolwent PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Aktorski,  Aktor scen wrocławskich: Teatru Współczesnego, Polskiego, Pantomimy oraz Teatru Studio w Warszawie i Transformtheater w Berlinie [więcej]

Lech Zdunkiewicz
Urodzony w North  Hollywood,  Los Angeles. Ukończył  Wydział Scenopisarski w Chapman University.  Od 2008 współpracuje  przy produkcjach filmowych w roli scenarzysty, reżysera i asystenta reżysera.  Doświadczenie zawodowe  zdobywał w Manchesterze, Los Angeles, Wrocławiu [więcej].