Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Wydział Nauk Pedagogicznych

Noty o prowadzących zajęcia na kierunku sztuki nowoczesne - Design Now!

Agnieszka Szymajda

Mgr sztuki, dyplomowana muzykoterapeutka. Absolwentka klasy fletu Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Podyplomowych Studiów Muzykoterapii w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich i przedstawicielka Polski w European Music Therapy Confederation(EMTC).

www.muzykoterapia.polska.pl ; http://emtc-eu.com/ ; http://emtc-eu.com/delegates/ http://emtc-eu.com/country-reports/poland/

Posiada doświadczenie w pracy artystycznej jako solistka orkiestry symfonicznej, kameralistka. Koncertowała z Orkiestrą Filharmonii Sudeckiej w Polsce, we Włoszech i Francji, z Orkiestrą Kameralną Leopoldinum w Niemczech, a także - jako solistka Orkiestry Kameralnej Filharmonii Wrocławskiej  - w Austrii i Niemczech. Zajmuje się projektowaniem i prowadzeniem zajęć artystycznych z osobami z niepełnosprawnością. Założyła i prowadziła (w latach 2009-2012) zespół wokalny  osób z niepełnosprawnością intelektualną. W Dolnośląskiej Szkole Wyższej prowadzi zajęcia - na poziomie studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych - z zakresu muzykoterapii, emisji głosu, ekspresji ruchowej i relaksacji Współpracuje z Zakładem Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu prowadząc zajęcia na Podyplomowych Studiach Muzykoterapii. Uczestniczyła czynnie, jako przedstawiciel Polski, w generalnych posiedzeniach European Music Therapy Confederation w Tallinie (2012), Oslo (2013), Luksemburgu (2014) oraz w Światowym Kongresie Muzykoterapii  w Wiedniu (2014). Autorka opracowań na temat arteterapii, muzykoterapii, muzyki jako przestrzeni doświadczenia, pedagogicznych kontekstów terapii muzycznej.