Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Wydział Nauk Pedagogicznych

Noty o osobach prowadzących zajęcia na kierunku sztuki nowoczesne - Design Now!

Adriana Prodeus

Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, animatorka kultury, doktorantka w Szkole Nauk Społecznych PAN. Stypendystka Fulbrighta na Tisch School of the Arts (NYU) w Nowym Jorku. Pisze o sztuce i filmie, zajmuje się  problematyką awangardy w perspektywie interdyscyplinarnej.

Autorka książki „Themersonowie. Szkice biograficzne” (Czuły Barbarzyńca Press 2009) i rozdziału o najnowszej polskiej animacji w książce „Polski Film Animowany” (PWA 2008). Wraz z Kubą Mikurdą zredagowała książkę „Trzynasty miesiąc. Kino braci Quay” (Ha!art, 2010).

Od 2008 roku prowadzi zajęcia filmoznawcze dla młodzieży licealnej i uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w ramach Stowarzyszenia Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Muranów. Prowadzi Nowy Klub Filmowy w Nowym Teatrze w Warszawie. Jest też kuratorką projektu edukacyjnego z różnych dziedzin sztuki "Zrób to sam” w Nowym Teatrze.  W TVP1 prowadzi program "Weekendowy Magazyn Filmowy”. Publikuje w "Kinie”, "Zeszytach Literackich”, "Biurze”, "Bluszczu”, "dwutygodniku”.  Jest wiceprezesem  Zarządu i  koordynatorem Projektów HOBO Art Foundation.