„Ocenianie kształtujące pomaga zmienić szkołę”

organizatorzy: Instytut Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli i Studiów Edukacyjnych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wrocław, 10 grudnia 2007 r.

Kierownik naukowy: prof. dr hab. B. D. Gołębniak, koordynator: mgr W. Małecki.

Konferencja została zorganizowana z myślą o przygotowaniu projektu wsparcia szkół we wdrażaniu strategii oceniania kształtującego. Wzięło w niej udział 187 nauczycieli i dyrektorów z 95 szkół znajdujących się w 57 miejscowościach Dolnego Śląska. Tak liczna reprezentacja środowiska nauczycielskiego wskazuje na wagę problematyki szkolnego oceniania i zainteresowanie dokonaniem zmiany w tym obszarze edukacji. Efektem dyskutowanych zagadnień są starania o wpisanie tego tematu do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Programy rozwojowe dla szkół prowadzone przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego).