Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Wydział Nauk Pedagogicznych

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym - etap okręgowy [ZOBACZ WYNIKI]

wydrukuj artykuł

W sobotę, 26 stycznia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej odbyły się dolnośląskie zawody 60. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tegoroczna, jubileuszowa edycja tej zasłużonej dla szkolnych olimpiad imprezy, realizowana jest w tym roku pod hasłem "Polska i jej sąsiedzi. Polityka –Gospodarka – Społeczeństwo – Kultura". Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym objęta jest Honorowym Patronatem Pana Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.   Organizatorem zawodów II stopnia (okręgowych) był już po raz jedenasty Wydział Nauk Społecznych i Technicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W zawodach wzięło udział 53 uczestników, którymi byli uczniowie reprezentujący 25 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska. Zakwalifikowani do zawodów okręgowych zwycięsko przeszli eliminacje szkolne, w których brało udział ok. 700 uczniów z 52 szkół.   W ramach tegorocznej edycji Olimpiady w zawodach III stopnia (centralnych) w Warszawie dniach 5-7 kwietnia 2019 r. nasz region będzie reprezentowało 7 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w trakcie etapu pisemnego i ustnego zawodów okręgowych.


LX Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Wyniki końcowe

Zawody okręgowe – Wrocław, 26.01.2019r.

lp

Nazwisko i imię

Adres szkoły

Punkty etap pisemny

Punkty etap pisemny

Punkty razem

miejsce

1.      

Kuna  Marcin

Liceum Ogólnokształcące nr VII

Ul. Krucza 49

53-410 Wrocław

37

50

87

I

2.      

Krzempek Łukasz

Liceum Ogólnokształcące nr III

Ul. Składowa 5

50-209 Wrocław

34

50

84

II

3.      

Plucińska Jagoda

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

31

50

81

III

4.      

Witka  Paulina

 

Liceum Ogólnokształcące nr XII

Plac Orląt Lwowskich 2a

53-605 Wrocław

29

45

74

IV

5.      

Nowak Daniel

ZSO/ I LO w Głogowie

Ul. Jedności Robotniczej 10

67-200 Głogów

33

40

73

V

6.      

Szpyrka Jakub

I LO

Pl. Klasztorny 7

59-220 Legnica

28

45

73

V

7.      

Budziński Adam

I Liceum ogólnokształcące

Ul. Pionierów 30

58-100 Świdnica

31

40

71

VII

8.      

Pawlica Maciej

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

30

40

70

VIII

9.      

Winiarski Tomasz

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

33

35

68

IX

10.   

Bilski Mikołaj

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

28

40

68

IX

11.   

Szczerbiński Andrzej

I LO

Pl. Klasztorny 7

59-220 Legnica

28

40

68

IX

12.   

Michniewicz Anna

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

29

0

29

XII

 

 

LX Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Lista rankingowa po teście pisemnym

Zawody okręgowe – Wrocław, 26.01.2019r.

&nb

lp

Nazwisko i imię

Adres szkoły

punkty

1.      

Kuna  Marcin

Liceum Ogólnokształcące nr VII

Ul. Krucza 49

53-410 Wrocław

37

2.      

Krzempek Łukasz

Liceum Ogólnokształcące nr III

Ul. Składowa 5

50-209 Wrocław

34

3.      

Nowak Daniel

ZSO/ I LO w Głogowie

Ul. Jedności Robotniczej 10

67-200 Głogów

33

4.      

Winiarski Tomasz

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

33

5.      

Plucińska Jagoda

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

31

6.      

Budziński Adam

I Liceum ogólnokształcące

Ul. Pionierów 30

58-100 Świdnica

31

7.      

Pawlica Maciej

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

30

8.      

Witka  Paulina

 

Liceum Ogólnokształcące nr XII

Plac Orląt Lwowskich 2a

53-605 Wrocław

29

9.      

Michniewicz Anna

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

29

10.   

Szpyrka Jakub

I LO

Pl. Klasztorny 7

59-220 Legnica

28

11.   

Bilski Mikołaj

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

28

12.   

Szczerbiński Andrzej

I LO

Pl. Klasztorny 7

59-220 Legnica

28

13.   

Przybylski  Jakub

LO Sióstr Urszulanek UR we Wrocławiu

Plac Nankiera 16

50-140 Wrocław

27

14.   

Rems Kamil

II LO

Al. Wyzwolenia 34

58-300 Wałbrzych

27

15.   

Nejman Jakub

I Liceum ogólnokształcące

Ul. Pionierów 30

58-100 Świdnica

26

16.   

Piszczek Wojciech

ZSO

Ul.Wojska Polskiego 11

57-300 Kłodzko

26

17.   

Puzyrko Hubert

Liceum Ogólnokształcące
im. Braci Śniadeckich

Ul.Partyzantów 4

59-900 Zgorzelec

26

18.   

Stajno Oskar

ZSO

Ul. Szkolna 5

58-260 Bielawa

26

19.   

Molęda Konrad

Katolickie Liceum Ogólnokształcące

Ul.ooZbigniewa i Michała 1

59-220 Legnica

25

20.   

Jaźwiński  Maciej

Liceum Ogólnokształcące nr XII

Plac Orląt Lwowskich 2a

53-605 Wrocław

23

21.   

Leśniak Martyna

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

23

22.   

Kudyba Adam

XVI LO

Mikołaja Reja 3

50-354 Wrocław

22

23.   

Pfanhauser Michał

II Liceum Ogólnokształcące

Ul. Równa 11

58-100 Świdnica

22

24.   

Godlewski Wojciech

II LO

Al. Wyzwolenia 34

58-300 Wałbrzych

21

25.   

Szachniewicz Michał

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

21

26.   

Białek Dominika

 

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

20

27.   

Bieńka Kacper

Liceum Ogólnokształcące

Im. Wł. Jagiełły

Ul. Powstańców Warszawy 8c

57-200 Ząbkowice Śląskie

20

28.   

Nowakowski Jakub

Liceum Ogólnokształcące nr III

Ul. Składowa 5

50-209 Wrocław

20

29.   

Ortyl Dominik

Liceum Ogólnokształcące nr VII

Ul. Krucza 49

53-410 Wrocław

20

30.   

Zygmunt Maciej

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

20

31.   

Isalski Marcel

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

19

32.   

Kaczmarek Grzegorz

II Liceum Ogólnokształcące

Ul. Równa 11

58-100 Świdnica

19

33.   

Kostański Maciej

I LO

Ul. J. Piłsudskiego 10

58-200 Dzierżoniów

19

34.   

Legutko Karolina

II LO

Al. Wyzwolenia 34

58-300 Wałbrzych

19

35.   

Wrońska Aleksandra

XIV LO

Al. Brucknera 10

51-410 Wrocław

19

36.   

Jednak Łukasz

Liceum Ogólnokształcące

Im. Wł. Jagiełły

Ul. Powstańców Warszawy 8c

57-200 Ząbkowice Śląskie

18

37.   

Głowacki Dominik

Liceum Ogólnokształcące nr III

Ul. Składowa 5

50-209 Wrocław

17

38.   

Gwiazdowski Szymon

II LO

Al. Wyzwolenia 34

58-300 Wałbrzych

17

39.   

Łysoń Bartłomiej

I LO

Ul. J. Piłsudskiego 10

58-200 Dzierżoniów

17

40.   

Nikodem  Arkadiusz

ZS Nr 1

Ul.Kościuszki 9

59-300 Lubin

17

41.   

Zawistowski  Maciej

Liceum Ogólnokształcące nr XII

Plac Orląt Lwowskich 2a

53-605 Wrocław

17

42.   

 

Cuper  Hubert

II Licem Ogólnokształcące

Ul. Daszyńskiego 15

67-200 Głogów

16

43.   

Szumski Michał

ZSP

Ul.Wojska Polskiego 67/69

56-400 Oleśnica

16

44.   

Ziobro Filip

Liceum Ogólnokształcące nr XII

Plac Orląt Lwowskich 2a

53-605 Wrocław

16

45.   

Gielniewska Wiktoria

Liceum Ogólnokształcące nr VII

Ul. Krucza 49

53-410 Wrocław

15

46.   

Rzepka Gabriela

II Liceum Ogólnokształcące

Ul. Równa 11

58-100 Świdnica

13

47.   

Sokalski  Mikołaj

II Licem Ogólnokształcące

Ul. Daszyńskiego 15

67-200 Głogów

13

48.   

Szkrabko Paweł

Liceum Ogólnokształcące

Im. Wł. Jagiełły

Ul. Powstańców Warszawy 8c

57-200 Ząbkowice Śląskie

13

49.   

Drążek Michał

I LO

Ul. Kopernika 7

59-300 Lubin

12

50.   

Konieczny Michał

I LO

Ul. Kopernika 7

59-300 Lubin

12

51.   

Kronenberg Damian

I LO

Ul. J. Piłsudskiego 10

58-200 Dzierżoniów

12

52.   

Dębicka Julia

Liceum Ogólnokształcące nr XII

Plac Orląt Lwowskich 2a

53-605 Wrocław

12

53.   

Sokacz Piotr

Zespół Szkół Samochodowych

Ul.Słubicka 7

59-220 Legnica

10

54.   

Szymankowski Patryk

 

ZS Nr 1

Ul.Kościuszki 9

59-300 Lubin

7

55.   

Gadziński Michał

III Liceum Ogólnokształcące

Im.Mikołaja Kopernika

Ul. Jordana 4

58-305 Wałbrzych

nk

56.   

Jadłowski Krzysztof

Liceum Ogólnokształcące nr III

Ul. Składowa 5

50-209 Wrocław

nk

57.   

Kosmata Weronika

Liceum Ogólnokształcące

Im. Henryka Sienkiewicza

Os. Piastowskie 17

57-400 Nowa Ruda

nk

58.   

Nehrebecki  Michał

 

LO im K. Holteia

w Powiatowym Zespole Szkół

ul. Wrocławska 18

55-120 Oborniki Śląskie

nk

59.   

Razik Maciej

LO im K. Holteia

w Powiatowym Zespole Szkół

ul. Wrocławska 18

55-120 Oborniki Śląskie

nk