Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie


10-letnia Samiloby Ajeki opowie 300 rówieśnikom o tolerancji i różnorodności. W DSW startuje Dolnośląska Akademia Dzieci.

wydrukuj artykuł

Różnorodność kulturowa, roboty i nowe technologie, zagrożenia współczesnego świata oraz środowisko i ekologia , to obszary jakimi w tym roku akademickim zajmą się mali studenci w ramach naukowych wykładów Dolnośląskiej Akademii Dzieci. Projekt realizowany będzie do 2020 roku, dzięki dofinansowaniu jakie DSW otrzymała z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.


Inauguracyjne spotkanie Dolnośląskiej Akademii Dzieci związane będzie z Różnorodnością kulturową. Pierwszy wykład wygłosi 10-letnia Samiloby Ajeki, która opowie rówieśnikom o tym, jak różnorodna jest nasza planeta, kto i gdzie dokładnie ją zamieszkuje, ile państw jest na każdym z kontynentów, jakie panują zwyczaje wśród ich mieszkańców, czym jest tolerancja i czy możemy być jej ambasadorami.

W roli  dorosłego eksperta usłyszymy Magdalenę Blum, absolwentkę Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej DSW, która studiowała również filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziś pracuje w międzynarodowej szkole podstawowej International Primary School we Wrocławiu, gdzie jest odpowiedzialna za programy nauczania. Prywatnie mama 14-stoletniej Łucji i 11-stoletniego Igora. Uwielbia spędzać czas na rozmowach z dziećmi, uczniami szkoły, ale także przyjaciółmi jej dzieci.

Inauguracja Polskiej Akademii Dzieci odbędzie się w piątek 30 listopada o godz. 11:00 w Centrum Konferencyjnym DSW w Auli im. Profesora Roberta Kwaśnicy przy ulicy Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Spotkanie poprowadzi Młoda Rzeczniczka Akademii Dzieci Kasia Chudziak.

 

Oglądaj online na żywo!

Wszystkie spotkania Dolnośląskiej Akademii Dzieci transmitowane są na żywo. Zapis spotkań dostępny będzie na stronie www.akademiadzieci.dsw.edu.pl Projekt „Dolnośląska Akademia Dzieci, Młodzieży i Rodziców” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany jest w pod honorowym patronatem Polskiej Akademii Dzieci.